Ahmet Özhan – Divanı Hulûsi Konseri

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen Uluslararası Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Sempozyumunda tasavvuf musikisi sanatçısı Ahmet Özhan Osman Hulûsi Efendi’nin Divân-ı Hulûsi-i Darendevi’den ilahiler seslendirdi.

 

Osman Hulûsi Efendi’nin Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî adlı eseri ilk olarak 1986 yılında basılmıştır. Hayatı boyunca insanlığa hizmeti Hakk’a hizmet kabul eden Osman Hulûsi Efendi, bu ilk basılan eserin gelirlerini, Darende’de yapılacak olan hastane için vakfetmiştir. Yıllar içerisinde çok sayıda akademisyen tarafından incelenen ve hakkında eserler yazılan bu nadide eserde Osman Hulûsi Efendi’nin küçük yaşlarından itibaren ilahi aşk ile yazmış olduğu şiirleri bulunmaktadır.

Divan edebiyatı alanında örnek gösterilen eserden seçilen şiirler çeşitli sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir. Tasavvuf musikisi sanatçısı Ahmet Özhan, Divân-ı Hulûsi’den seslendirdiği ilahilerle “Hulûs-i Aşk” isminde 2 adet ilahi albümü çıkarmıştır. Bu albümler Nasihat Yayınları tarafından neşredilmiştir.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"