Fatih Belediyesi | Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Paneli56:50

  • 0

İstanbul Fatih Belediyesi
Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Paneli

İstanbul Fatih Belediyesi tarafından organize edilen Somuncu Baba ve Hulûsi Efendi Paneli Fatih Belediyesi Ali Emiri Kültür Merkezinde düzenlendi. Yaşadıkları döneme damga vuran, bıraktıkları eserler ve yetiştirdikleri talebeleri ile günümüze ışık tutan bu iki Allah dostunun hayatları ve günümüze etkilerinin anlatıldığı panel programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı  Hasan SuverHulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hamit Hamidettin Ateş Efendi ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda birçok misafir programı ayakta takip etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Yeşil ve Emekli İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı panel programında Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri ve Osman Hulûsi Efendi’nin örnek hayatları, eserleri ve günümüz toplumu üzerine etkileri hakkında bilgiler verildi.

Program sonunda Hattat Muhammet Mağ ve ekibi tarafından hazırlanan Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî’den Hüsn-i Hat sergisi ile fotoğraf sanatçısı Cemil Şahin’in çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"