Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı

1986 yılında Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretlerinin ahfâdından, âlim, mmutasavvıf ve divân şâiri Osman Hulûsi Ateş Efendi tarafından kurulmuştur. “her canlıya hizmet” gâyesiyle yaptığı hizmetler ve gösterdiği faaliyetler nedeniyle, 2007 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile vergi muafiyeti hakkı tanınan Hulusi Efendi Vakfı kamu yararına çalışan vakıf statüsü kazanmıştır.

Hayatı boyunca kendini insanlığa hizmete vakfedip, gerçek manada tasavvufun insanlığa hizmet etmek olduğunu, örnek ahlakıyla sergilemiş olan Osman Hulusi Efendi, topluma örnek yüce şahsiyetlerden biri olmuştur. Osman Hulûsi Efendi ’nin 1990 yılında vefatından sonra Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanlığını, Osman Hulûsi Efendi’nin mahdumu ve halefi Hamid Hamidettin Ateş Efendi üstlenmiştir.

İmar ve İhya Faaliyetleri, Eğitim Faaliyetleri, Kültürel Faaliyetler, Sosyal Faaliyetler, Vakıf Geleneği Faaliyetleri, Tanıtım Faaliyetleri, Temsilcilik Faaliyetleri, Çevre Faaliyetleri ve Sağlık Faaliyetleri alanlarında hizmet veren Vakfımızın genel merkezi Malatya’nın Darende ilçesinde olup ülkemiz genelinde temsilcilikleri bulunmaktadır.

Vakfımızın tanıtım faaliyetleri kapsamında; hazırlamış olduğu tanıtım filmlerini, divanı hulusi-i darendeviden seslendirilmiş şiir ve ilahi kliplerini, vakıf faaliyetlerimize ilişkin haberleri ve tv de yayımlanmış programları bir araya getirdiğimiz İnternet Televizyonu – HevTv sayfamız 28 Haziran 2016 tarihinde açılmıştır. Belirtilen kategorilerde hazırlanmış videoları sayfamızdan izleyebilirsiniz…

Vakfımız hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan tanıtım filmimizi izleyebilir veya kurumsal web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz…