Hulusi Efendi Kuran Kursu | Hafızlık İcazet Programı23:59

Hulusi Efendi Hafızlık Kur’an Kursu | Hafızlık İcazet Merâsimi

Hulusi Efendi Vakfı öncülüğünde kurulan ve ihtiyaçları vakıf tarafından karşılanan Darende Müftülüğüne bağlı Hulûsi Efendi Erkek Yatılı Kur’an Kursundan mezun olan 16 hâfız için 18 Ekim 2015 tarihinde icâzet merâsimi tertib edildi. Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’nde gerçekleşen programa; Malatya Valisi Süleyman KAMÇI, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret KARAMAN, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Dairesi Başkanı Bünyamin ALBAYRAK, Malatya İl Müftüsü Ümit ÇİMEN, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER, Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin ATEŞ, ilçe müftüleri, öğrenci aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Malatya İl Müftüsü Ümit ÇİMEN, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Dairesi Başkanı Bünyamin ALBAYRAK ve İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret KARAMAN’ın selamlama konuşması yaptığı programda; Somuncu Baba Külliyesi İmam Hatibi Hafız Mustafa BAŞ tarafından Kur’an-ı Kerîm tilâveti yapıldı. Hulûsi Efendi Erkek Yatılı Kur’an Kursu ilahi grubu tarafından ilahiler seslendirilirken mezun olan hafız öğrenciler tarafından da kısa sureler okundu.

Kurs yöneticisi Aydın DUMAN’ın dua ettiği programda mezun olan öğrencilere icâzetleri protokol tarafından takdim edildi. Malatya İl Müftüsü Ümit ÇİMEN, Vakıf Başkanımız Hamid Hamidettin ATEŞ, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman ESER ve Darende İlçe Müftüsü Ahmet VAROL tarafından hafızlara çeşitli hediyeler verildi.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"