Kağıthane Belediyesi | Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Paneli49:28

İstanbul Kağıthane Belediyesi
Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Paneli

İstanbul Kâğıthane Belediyesi tarafından tertip edilen “Somuncu Baba ve Hulûsi Efendi Paneli” Kâğıthane Sultan Selim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Şaban Demirel ve M.Oğuz Toktekin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Hafız Hüseyin Türkan tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Vakıf adına açılış konuşmasını yapan Aydın Duman, Hulûsi Efendi Vakfı’nın tarihi ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Selamlama konuşması yapan Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise konuşmasında: “Kâğıthane Belediyesi olarak bu güzel programların ev sahipliğini yapmak bizleri mutlu ediyor” dedi.

Programın panel bölümüne konuşmacı olarak katılan Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman ve Emekli Müftü Dr. Süleyman Aktaş, Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri ve Osman Hulûsi Efendi’nin örnek hayatları, eserleri ve günümüz toplumu üzerine etkileri hakkında bilgiler verdiler.

Halil Necipoğlu’nun Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî’den ilahiler seslendirdiği tasavvuf musikisi konseri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Program sonunda ise Hattat Muhammet Mağ ve ekibi tarafından hazırlanan Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî’den Hüsn-i Hat sergisi ile fotoğraf sanatçısı Cemil Şahin’in çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"