Mehmet Emin Ay – Divanı Hulusi Konseri09:32

  • 3,011 izlenme

25 Haziran 2011 tarihinde Darende’de düzenlenen 10. Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Kültür Etkinlikleri‘ne katılan tasavvuf musikisi sanatçısı ve ilim adamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî’den ilahiler seslendirdi.

Osman Hulûsi Efendi’nin Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî adlı eseri ilk olarak 1986 yılında basılmıştır. Hayatı boyunca insanlığa hizmeti Hakk’a hizmet kabul eden Osman Hulûsi Efendi, bu ilk basılan eserin gelirlerini, Darende’de yapılacak olan hastane için vakfetmiştir. Yıllar içerisinde çok sayıda akademisyen tarafından incelenen ve hakkında eserler yazılan bu nadide eserde Osman Hulûsi Efendi’nin küçük yaşlarından itibaren ilahi aşk ile yazmış olduğu şiirleri bulunmaktadır.

Divan edebiyatı alanında örnek gösterilen eserden seçilen şiirler çeşitli sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir. Tasavvuf musikisi sanatçısı Mehmet Emin Ay, Divân-ı Hulûsi’den seslendirdiği ilahilerle “Hulûs-i Kalb” isminde ilahi albümü çıkarmıştır. Bu albüm Nasihat Yayınları tarafından neşredilmiştir.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"