Mehmet Kemiksiz – Divanı Hulusi Konseri48:46

  • 0

15 Haziran 2013 tarihinde Darende’de düzenlenen, Uluslararası Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Sempozyumu‘na konuk olarak katılan tasavvuf musikîsi sanatçısı Mehmet Kemiksiz; Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin Divân-ı Hulûsi-i Darendevî adlı eserinden ilahiler seslendirdi.

Osman Hulûsi Efendi’nin Divân-ı Hulûsi-i Dârendevî adlı eseri ilk olarak 1986 yılında basılmıştır. Hayatı boyunca insanlığa hizmeti Hakk’a hizmet kabul eden Osman Hulûsi Efendi, bu ilk basılan eserin gelirlerini, Darende’de yapılacak olan hastane için vakfetmiştir. Yıllar içerisinde çok sayıda akademisyen tarafından incelenen ve hakkında eserler yazılan bu nadide eserde Osman Hulûsi Efendi’nin küçük yaşlarından itibaren ilahi aşk ile yazmış olduğu şiirleri bulunmaktadır.

Divan edebiyatı alanında örnek gösterilen eserden seçilen şiirler çeşitli sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir. Tasavvuf musikisi sanatçısı Mehmet Kemiksiz, Divân-ı Hulûsi’den seslendirdiği ilahilerle “Faslı-ı Bahar” isminde ilahi albümü çıkarmıştır. Bu albüm Nasihat Yayınları tarafından neşredilmiştir.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"